Čteme dětem / Celý svět v obrázcích

11:32

Susanne Rotraut Bernerová naučila vyprávět a vymýšlet si příběhy pouze na základě ilustrací miliony dětí. Její knihy Jaro, Léto, Podzim, Zima a Noc se stala evergreenem mnoha dětských knihovniček a dokázaly tak, že k povídání smyšlených příběhů není vůbec potřeba text, stačí jen dostatek fantasie a kvalitní ilustrace. 
Ve stejném duchu se nese i další kniha s názvem Celý svět  v obrázcích, jejímž autorem je Tom Schamp. Kniha je výčtem věcí a situací z každodenního života a našeho okolí. Na začátku knihy se seznámíme s hlavními hrdiny - malým medvídkem Ottou a jeho rodinou, doktorem Krtem, profesorem Liškou, 3 zvířecími kluky fotbalisty z Argentiny nebo žirafákem Vildou Rafsandžání. Každá následující dvoustrana je věnovaná jednomu tématu - jak vypadají domovy hlavních postav, co si kdo dá rád k snědku, jak to vypadá na zahradě nebo na letišti. Nechybí samozřejmě dostatek prostoru pro dopravní prostředky - lodě, veřejná doprava i auta. Obzvlášť vyvedené jsou stránky zobrazující město ve dne (jako mraveniště) a v noci (jako bláznivý sen). V knize se podíváme i do školy, do galerie nebo k medvědí rodině na vánoce.


Obě předsádky jsou využité na sto procent

"Doma" znamená pro každého něco jiného

Piknik v parku

Ptactvo všech druhů a barev


Každá stránka přímo přetéká obrázky a informacemi, textu je pomálu, ale zato je místy krutě vtipný. Při každém prohlížení vždy objevíme něco nového, co jsme minule přehlédly. Celý svět v obrázcích je tak stále v provozu a pravidelně se k ní vracíme. A kvalitu ilustrací můžete posoudit sami z fotek.


Sonda do trajektu

Nad vodou

Život na letišti

Knihu s klidným svědomím doporučím dětem už od 2 let, je vytištěna na vysokogramážním papíře, takže leccost vydrží. A třeba tímto článkem někoho inspiruji ke koupi kvalitního vánočního dárku, protože knížka pod stromečkem chybět nesmí :-)


Čas na zákusek


Město v noci


Umění

SCHAMP, Tom. Celý svět v obrázcích: k poučení, pro zábavu. Přeložil Veronika HAVLÍKOVÁ. Praha: Mladá fronta, 2017. ISBN 978-80-204-4399-1.

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Knihy sú moja veľká srdcovka, a už sa veľmi teším, ako ich čarovný svet raz budem predstavovať nášmu drobcovi. Táto knižka vyzerá naozaj úžasne, zaujímavo a pútavo - ďakujem za skvelý tip :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za komentář.
   Na mateřské/rodičovské mě dětské knihy hodně chytly. Až se často přistihnu, že kupuji knížky víc podle svého vkusu než podle dětí :-D

   Vymazat

Velmi děkuji za Váš čas a Vaše komentáře