Vánoční ladění

23:13

Obě děti týden trčí doma s virózou, která je naštěstí už na ústupu. Advent nemilosrdně čeká za dveřmi a můj "to - do list" začíná mít otáčky jak rulička toaleťáku. Nejlepší doba na test nového receptu na perníčku. Co na tom, že v nich bude naprskaných pár bacilů navíc. Letos děti testují recept od Cuketky a já se jim do toho plést nehodlám. 
A proč také. Sice nemáme Montessori domácnost, ale snažíme se vést děti k co největší samostatnosti v běžných domácích činnostech. Je to baví, mě ušetří práci a odnést po sobě špinavý talíř do myčky nikomu žíly neutrhne. 

Teď ten recept

230 g hladké mouky
140 g medu
60 g másla
2 vejce
2 lžičky perníkového koření
2 lžičky kakaa
3/4 lžičky prášku do pečiva

Postup je klasický - smíchám všechno suché, pak přidám všechno tekuté, míchám, dokud síly stačí. A když už nestačí, vrazím to do lednice. 


Přichází alfa omega veškerého pečení perníčků! Výběr vykrajovátek! Jablko sváru nejedné sourozenecké party. U nás už pár let dominuje Ikea sada, letos jí děti obohatily o velikonoční Tescoma výběr. Losovi, lišce či ježkovi tak dělá společnost jehně či kachna :-) No co, jsou to jejich/naše vánoční perníčky a můžou si udělat třeba prdící jednorožce v plovacím kruhu...


Potvrzuji, že po upečení jsou perníčky hned k snědku, nepodobají se trpasličímu chlebu ani za páně Pratchettův nehet (fanoušek pochopí...). Do Vánoc nevydrží, ani s tím nepočítám, ale snad alespoň do půlky týdne nám budou zdobit jídelní stůl.

V mezičase je potřeba provětrat bohatou sadu razítek. Těch památečních... Co má Chlap ještě z dětství... A děti je milují...
Máme doma krabici nových razítek, písmenkových z Tigeru i obrázkových Aladine, ale žádné nejsou taková srdcovka jako tyhle staré poděděné...

Máte nějaký léty ověřený recept na hned měkké perníčky? Pečeme každý rok jiné a nedaří se nám nastálo zakotvit u jednoho receptu. 

Příště pro Vás budu mít tip na skvělou adventní dílnu v centru Prahy a navíc dvě skvělé aktivity do adventního kalendáře k vytištění. 


You Might Also Like

0 komentářů

Velmi děkuji za Váš čas a Vaše komentáře