Výstava / Zámecké imaginárium bratří Formanů

11:20

Tahle letošní prapodivná zima - nezima hraje do karet nejen bacilům, ale i indoorovým kulturním aktivitám. A protože Chlap si z lyžování v Alpách přivezl jako suvenýr parádní chřipku, přišel ideální čas dohnat resty v podobě dlouho odkládaných výstav. Skoro v symbolických za pět dvanáct jsem s dětmi stihla Imaginárium bratří Formanů v Roztokách u Prahy. Tahle paráda si totiž 11. 2. už zabalí šapitó.


Vstup do Imaginaria je jako propadnout králičí dírou 


Bratři Formanové se svými přáteli výtvarníky obydleli zámeckou galerii loutkami, námořníky, akrobaty, cirkusovým šapitó, pohádkovými imaginacemi, hybohledy a kuklostroji, obrázky i divadelními dekoracemi. Povedlo se jim otevřít prostor, kde fantasie nemá hranice, hrát si je povoleno a více než žádoucí.


Vstup do kouzelného lesa plného kuklostrojů a hybohledů


Výstava je rozdělena do dvou částí. V té první se přes hýbací a hravý cirkus dostanete do doslova kouzelného lesa. Jako hub po dešti je tu naseto hybohledů a kuklostrojů - kouzelných dřevěných bedýnek, které ukrývají drobná panoramata a historky. Stačí zatočit kličkou, rozpohybovat postavy a příběh začíná...


Klikou rozpohybujeme cirkus - akrobaty, krasojezdkyně...


Vstávat a sednout


Jak to vypadá v maringotce?


Třeba jako v koupelně :-)


Kouzelný svět plný imaginací


Školní doučování


Krysař z Hamelnu vyvádí krysy


Krysař z Hamelnu


Já - portrét - krajina - Henry Rousseau


Koukacích "bedýnek" je tu dostatek


Pohádkové dekorace


Druhá půlka je čistě hrací a v režii návštěvníků. Je libo vyzkoušet si obří kuličkodráhu, zahrát si stylové pexeso, dámu nebo jen tak si pohovět na obří duchně? Pak už je stačí projít přes bizarní "lovecký salónek" a vypustit děti do obří herny. Dřevěné hračky, gyroskop, loutkové divadlo, marionety, krásná ruční práce kam oko dohlédne. Obě moje děti nejvíc zaujalo cirkusové šapitó. Zabydlely si ho klauny, principálem, krasojezdkyní i krotitelem šelem s bohatým zvěřincem.


Fronta na kuličkodráhu


Odpočinek na duchně... nelze odolat


Zahrajeme si loutkové divadlo


Poctivá ruční práce, překrásné řemeslo a práce se dřevem


Hýbací dřevěná zvířátka


Cirkus bude!


Zkrotíme si šelmy


Pexeso


Pexeso s cirkusovými motivy


Éčko dámu umí!


Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy má jednu velkou výhodu, a tou je jeho poloha. Nachází se totiž v Roztockém zámku, který je přímo vedle nádraží. Takže se sem vůbec nevyplatí jet autem,  ekologičtější a zábavnější je využít Českých drah. Zpáteční jízdenka z Holešovic stojí 27 Kč a vlak je v Roztokách za 10 minut. Stačí obejít drážní budovu, projít podchodem pod kolejemi a jste hned před zámkem.
Praktické informace:
Kde: Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy
Do kdy: 11. 2. 2018
Za kolik: děti 20 Kč, dospělí 30 Kč, rodinné vstupné 80 Kč


You Might Also Like

0 komentářů

Velmi děkuji za Váš čas a Vaše komentáře