Pozvánka / Moment Praha charity shop

12:12

Už i Praha se dočkala a od konce roku 2017 má svůj první vlastní Moment charity shop. Že nevíte, o co jde? Moment ČR je obecně prospěšná společnost, která pomocí sítí dobročinných obchodů podporuje neziskové organizace. V praxi to funguje tak, že kdokoliv může přímo do obchodu nebo na sběrné místo přinést svoje nepotřebné oblečení, to je následně tříděno, rozvezeno do Moment charity shop, prodáno a zisk je věnován některé z neziskovek. Navíc jsou v obchodech zaměstnáni lidé, kteří by jinak hůř našli své uplatnění na trhu práce - dlouhodobě nezaměstnaní, lidé nad 50 let, matky samoživitelky...


Zdroj


V současné době Moment ČR finančně přispívá na:

Žebřík, o.p.s. - denní stacionář pro lidi s postižením
Kola pro Afriku, o.p.s. - pro děti na dojíždění do škol
Mobilní hospic Ondrášek - domácí hospicová péče
Save Elefants - boj proti pytláctví a obchodu se slonovinou
CCBC - Czech Coalition for Biodiversity Conservation (Česká koalice pro ochranu biodiverzity) 

A právě posledně jmenovanou organizaci podporuje právě pražský obchod Moment charity shop, který najdete na Francouzské 7 na Vinohradech. A protože za prací CCBC stojí skvělý tým lidí včetně mé spolužačky z VŠ, kamarádky a báječné mámy malé holčičky, nesmíme chybět na oficiální slavnostní otevíračce vinohradského obchodu. Akce se koná ve středu 28. března od 16:00, podmínkou je dodržet "zvířecí" dress code - vzory, masky, obrázky, každý podle své fantasie. 


Zdroj


Děti velmi vítány, občerstvení zajistí kavárna Čekárna a Mercy bistro&cafe, nebude chybět i hudební doprovod. 

Praktické informace:
Kde: Moment charity shop, Francouzská 7, P2
Kdy: 28. 3., 16:00 - 22:00
FB události - tady - klik


Zdroj

Přijďte podpořit tenhle skvělý koncept, ať koupí nebo darováním nepotřebného oblečení. Uděláte radost sobě i neziskovým organizacím. 

You Might Also Like

0 komentářů

Velmi děkuji za Váš čas a Vaše komentáře