Výstava / Mořský svět

10:02

Mistr plánovač ze mě asi nikdy nebude, v listopadu jsem na Slevomatu koupila rodinnou vstupenku do holešovického Mořského světa a pod vodní hladinu jsme šli samozřejmě těsně před propadnutím platnosti. Jiné to s námi už asi nebude :-)
Mořský svět není žádná megalomanská zábava, ale skromná dvě patra akvárií. Za vstupem je velká samostatně stojící nádrž, kde jsou želvy a větší druhy ryb. Prý se mohou i nakrmit  zde zakoupeným krmivem, při naší návštěvě nám to bohužel nebylo umožněno. Druhá velká samostatná nádrž imituje korálový útes, zbytek rybího obyvatelstva si vegetí v klasických akváriích. Ty jsou bohužel ve dvou řadách nad sebou, takže malé děti do horních vůbec nevidí. Občas se po expozici někde vyskytne stupínek, ale předem upozorňuji - namasírujte si svaly na zvedání dětí! Nad úrovní dospělých hlav je i akvárium s jedním druhem živorodky, který se nachází na seznamu kriticky ohrožených druhů Červené knihy IUCN. Přitom na téhle drobné rybce by se krásně vysvětlovalo, proč musíme chránit přírodu, bohužel díky umístění z ní není vidět skoro nic.


Největší lákadlo jsou samozřejmě žraloci černoploutví, kteří se prohánějí v úplně nejposlednější a nejobjemnější nádrži. Nejsou to žádná monstra ala Jaws, ale i tak budí respekt a obě děti se tady zdržely hodně dlouho.


Žralok černoploutvý 
Celá spodní část působí přeplácaným dojmem - pirátská loď, něco jako Atlantida, plastový rejnok u stropu, prázdný automat na balónky, neosídlené nádrže, exponát z IQlandie (wtf?), nasvětlený maják, na stěnách vyobrazené různé druhy vodních živočichů a světla... červená, želená, modrá... Z celého přízemí jsem měla prachbídný pocit - chceme být světoví, ale pořád jsme kolotočáři. Bohužel.


Horní patro je stylizované do korálové jeskyně, působí mnohem ucelenějším a vkusnějším dojmem než přízemi. Pro nás oáza klidu, byli jsme tu úplně sami, při svačině pozorovali hemžení ryb a krásu korálů. Mimochodem mě osobně korály zaujaly mnohem víc než všechny ryby dohromady :-) Organismy jak z jiného světa... mimozemské...


Klipka


Klaun očkatý


Téčko je ichtyolog jako vyšitý, nejoblíbenější zvíře je ryba, nejlepší jídlo je jakákoliv ryba a druhů ryb a paryb zná už skoro víc než jeho pětiletá sestra. Mořský svět si užil z nás všech rozhodně nejvíc a není dne, aby si na nějakou rybku z Holešovic nevzpomněl. Celkově si děti přišly na své a viděly všechno, na co se těšily - trnuchy, klipky, Dory i s Nemem (bodlok a klaun očkatý), perutýna, ježíka, hvězdice, čtverzubce... Sice nemáme v plánu jet sem hned příští týden, ale třeba za rok to dáme znovu.


Trnucha


Perutýn ohnivý


Praktické informace:
Kde: areál Výstaviště, P7
Za kolik: dospělý 320 Kč, děti zdarma/80 Kč/200 Kč (dle věku), rodinné od 760 Kč
Slevomat: 2+2 za 339 Kč (bez voucheru 850 Kč)

PS: svačiny s sebou, tady koupíte tak maximálně tatranku, brambůrky, limonádu a předraženou pidikosatku za pětikilo.You Might Also Like

0 komentářů

Velmi děkuji za Váš čas a Vaše komentáře