Výlety / Vyhlídka Máj

9:40

Myslím, že dlouho jsme neměli tak katastrofálně vypadající výlet, jako o víkendu. Naplánovala jsem to skvěle - ráno posnídáme, dopoledne pojedeme na populární vyhlídku na Vltavu - Máj, strávíme pár hodin v lese a na pozdní odpoledne dojedeme ke kamarádům na jídlo do bistra Ledce. Jenže to by se nesmělo podělat všechno co mohlo. Naštěstí se řídíme heslem "i cesta může být cíl".  


Vyhlídka MájPrvní zádrhel přichází hned v Teletíne při parkování, nápad s výletem na Máj měla asi půlka Prahy a my nemůžeme zaparkovat. Když už auto stojí a všichni jsme venku, přes louku na vyhlídku se táhne šňůra lidí jak mravenců. Ok, to dáme, nějak se ten zástup lidí v lese rozprostře. Jenže než se stihneme rozkoukat, tak jsme na vyhlídce. Já génius jsem přehlédla, že z Teletína do cíle cesty je to pouhých 1,2 km. Nevím proč, ale měla jsem vsugerováno, že je to 4 km :-D Poté, co mi na skalnatém ostrohu padá krytka od objektivu, moje nálada padá jako ta krytka do propasti. Pozn. měnit objektivy na skále může napadnout jenom blba.


Vyhlídka Máj


Chlap zachovává chladnou hlavu a vymýšlí alternativní plán - lesem bez značené trasy na další vyhlídku Bednář. Chvála mu, za tenhle nápad. Z vyhlídky je krásně vidět na nádrž Slapy, vodní dílo Slapy i na vodní elektrárnu. To nejlepší přichází po cestě - máme to obrovské štěstí a přímo u cesty se sluní ohrožená ještěrka zelená. Děti jsou v naprosté tichosti, takže s ještěrkou strávíme pěkných pár minut a než zmizí v lese, vezme to zkratkou přeš moje koleno :-)


Ještěrka zelená


Slapy z vyhlídky BednářVe finále měla celá trasa lehce přes 4 km, což je pouhá polovina toho, co jsme chtěli ujít. Děti zavelí k odjezdu směr bistro, ke kterému máme přijet do 20 minut. Jenže uzavírka, nehlášená objížďka a nám bliká v autě hladové oko. Podle mapy to máme do bistra 2,6 km po silnici, díky uzavírce 30 km objížďka :-D Než se s Chlapem domluvíme, jestli po žluté nebo po silnici, obě děti nám v autě usnou. Tohle se nestalo minimálně půl roku...
Takže se jede domů, oběd zachraňuje Lidl v Jesenici a naštvané děti domácí nanuky v mrazáku a čerstvý jahodovo-rebarborový koláč. A pak si něco plánuj :-)

You Might Also Like

4 komentářů

 1. A přesně tohle mě od vyhlídky Máj odrazuje :)
  Tak hlavně že jste dojeli domu. Ještě ten benzin, kdyby vám po cestě došel...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve všední den to tam bude fajn, ale ty teplé jarní víkendy jsou peklíčko :-)

   Vymazat
 2. My jsme jeli raději na Altán, tam není takový nával a ty meandry jsou tam snad ještě hezčí. Někde to mám na blogu, kdybys chtěla :-)

  OdpovědětVymazat

Velmi děkuji za Váš čas a Vaše komentáře