Výlety / Stylové ubytování v Jizerských horách

16:48

Jizerské hory jsou nesmírně populární, a to nejen v naší rodině. V létě je tu skvělé vyžití na pěší i cykloturistiku, v zimě je to běžkařský ráj. Jezdíme sem pravidelně několikrát do roka, obě naše děti se tu učí/učily lyžovat a Chlap s Éčkem poslední dva roky jezdí při každé volné příležitosti brázdit místní sjezdovky. Díky výborné dostupnosti z Prahy (cca 1,5 hodiny autem) se nám vyplatí jezdit do Jizerek i na víkend. Na jeden z horkých srpnových víkendů se nám podařilo doslova "urvat" poslední minipokoj na úžasné stylové a nově zrekonstruované chatě Tesanka
Poloha v srdci Jizerských hor

Chatu Tesanka najdete na ideálním místě nedaleko Hrabětic. Z Liberce je to co by kamenem dohodil, stejně jako do lyžařských středisek Bedřichov a Severák, Jizerská magistrála vede téměř pod okny chaty. Letní vyžití v podobě oblíbených cyklistických a turistických tras je stejně kvalitní, jako jinde v Jizerských horách. 
Vybavenost nadstandardní pro jednotlivce i rodiny

Chata byla otevřená v roce 2016, tomu odpovídá i kvalita interiéru - všechno je tu ve dřevě, převládá bílá barva v kombinaci s kovem. Celá chata působí domácky a útulně, i když jsme měli ten nejmenší pokoj s přistýlkou, cítili jsme se jako doma. Přitom nepůsobí v krajině jako pěst na oko. 
Horské chaty, které nežijí jenom ze zimní sezóny, ale snaží se nalákat turisty i v létě, se předhánějí ve své nabídce vyžití i "atrakcí" pro děti. Tady najdete všechno, po čem rodiny touží - herna s ping pongovým stolem, trampolína, hřiště, lezecká stěna, stylové prolézací tubusy ve svahu a vlastní biotopové koupání. Hurá, přístup sem mají pouze hosté a nikdo jiný :-) Na téhle chatě máte pocit, že děti jsou tu více než vítané. 


Na rodiče čeká večer dospělá zábava - sauna, vířivka, Kneippův chodníček i posilovna. Co si přát víc :-)

Když Vás obsluhuje olympionik

Říká Vám něco jméno Roman Dostál? I já, jako sportovní antitalent, vím, o koho jde :-) Biatlonista, reprezentant na zimních olympijských hrách, mistr světa v biatlonu, komentátor České televize. Právě on se svou manželkou, taktéž biatlonistkou, jsou majitelé tohohle kouzelného místa. A jako správní majitelé se o své hosty se vší láskou starají. No kdy se Vám stane, že Vám večeři servíruje bývalý olympionik? Kdo erudovanější Vám poradí, jak v zimě namazat běžky?
Bude nějaké "ale"?

Ač se tohle ubytování zdá jako idylické, jedno "ale" se v době našeho pobytu vyskytlo. Po dlouhé době jsme si zarezervovali ubytování s polopenzí, většinou se spokojíme se snídaní a obědváme/večeříme v terénu. Na jídlo na Tesance jsem četla samou chválu, bohužel se k ódě na místní stravování připojit nemůžu. Hlady jsme sice nebyli, ale popravdě jsme čekali trochu něco jiného než instantní pití z post mixu a mraženou zeleninu místo salátu. Pro nás, jako kávomily, byla největší tragédie káva jedné hrozné nejmenované značky z automatu. Asi jsme už moc zhýčkaní, že nás kupovaná marmeláda neuspokojí. 
I přes tuhle malou nepříjemnost nám Tesanka učarovala. Pozorní a neuvěřitelně milí majitelé, krásné pokoje, vyladěný interiér, přítomnost wellness a výhled na Ještěd a celé Jizerské hory, dělají z téhle chaty místo, kam se budeme určitě vracet. 
Praktické informace:
Kde: Chata Tesanka, Hrabětice 1186, Janov nad Nisou
Email: info@tesanka.czFOLLOW ME TO INSTAGRAM
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Toto není sponzorovaný článek

You Might Also Like

0 komentářů

Velmi děkuji za Váš čas a Vaše komentáře