Víkend v kostce aneb jak jsme (ne)šli na mini

13:58

Na víkend jsem měla naplánované dvě velké akce - v pátek Svět knihy v Holešovicích a v neděli festival Mini na Balabence. 
Svět knihy stál opět za to, vyhnula jsem se s dětmi víkendovým davům,  potkala se s pár známými, sehnala přesně to, co jsem chtěla a dokázala ukočírovat svoje nákupní chutě :-) Hlavním záměrem bylo koupit nový Dům myšek, Justýnku a asistenčního jednorožce a novou knihu od Jo Nesbo - Žízeň. To se povedlo a navíc jsme domů přivezli úžasnou obrázkovou knihu Celý svět v obrázcích od Toma Schampa.

V průběhu minulého týdne na mě festival Mini útočil ze všech stran - pozvánky, soutěže o vstupenky a limitované edice jednotlivých výrobců připravovaných právě pro tenhle víkend. V pátek to pak propuklo na plno a kam jsem se ve své virtuální sociální bublině podívala, tam na mě vykouklo Mini. Otevřu facebook a fotky z Mini, otevřu instagram a instastories z Mini, otevřu Blogger a články z Mini. V sobotu ráno už to bylo trochu moc i na mě, tak jsem se po dni stráveném s dětmi v Zoo definitivně rozhodla, že na neděli změním plány. Vážně potřebuji být stopadesátáprvní, kdo bude mít fotku dětí s rudou růží na retro karuselu? Opravdu tam potřebuji koupit něco, co jindy neseženu? A nebo tam chci jít kvůli tomu, že tam jdou všichni? Ach, ty sociální bubliny, které nás leckdy tlačí někam, kam vlastně ani nechceme? Nakonec děti strávily neděli v přírodě, já si v klidu dočetla Vegetariánku od Han Kang (moc doporučuji!) a večer jsem si zašla na jógu. 
Aby to nevyznělo negativně, festivalu Mini moc fandím a jsem ráda, že tahle akce vůbec existuje. Podporovat české designové tvůrce je nutné, nejen ty zaměřené na dětské zákazníky. Dětský svět nemusí být jen Hello Kitty a Mašinka Tomáš :-)

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Jani, já to měla s mini dost podobně. Ta mediální masáž či jak se tomu rika byla fakt obrovska. Uplne me to odradilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opět se potvrdilo, že čeho moc škodí. Třeba to na podzim bude lepší :-)

   Vymazat
 2. Taky jsem měla pocit, že je přeminiováno. My byli tenkrát na prvním ročníku, hezké to měli, ale lidí bylo moc a neobjevila jsem tam nic, co bych si nemohla objednat normálně přes net. Možná měli lepší ceny?
  My byli na zahradě a stloukali záhony :-)
  Ale ten Svět knihy mě mrzí, hlavně kvůli Čechovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Záhony bych za Mini vyměnila hned :-) A musím říct, že nakladatelství Petrkov mělo na Světu knihy jednoznačně nejkrásnější stánek. Kuk sem http://www.klubknihomolu.cz/wp-content/uploads/2017/05/svet-knihy-pavel-cech.jpg

   Vymazat

Velmi děkuji za Váš čas a Vaše komentáře