Čteme dětem / Olivie a Olivie zachraňuje cirkus

17:51

Prasečí holčička jako hlavní hrdinka dětských příběhů... Ne, tohle opravdu není Peppa v gumácích, ale rázná a okouzlující Olivie z pera a tužky Iana Falconera. 
Ilustrace jsou ryze minimalistické, laděné vždy jen do několika barev - bílé, černé, červené a jedné doplňkové barvy, která je v každém díle jiná. Podobné  je to i s textem. Ten v podstatě jen lehce doprovází ilustrace a dává dostatečně velký prostor pro samostatné vyprávění rodičů nebo starších samostatných čtenářů. 
Olivie je jako každá jiná malá holčička - veselá, neustále si prozpěvuje či tančí, miluje kreslení, i když je to třeba po zdech, dělá si co chce, rodiče moc neposlouchá a vlastně jí to prochází. Olivie je hravé a fantasií oplývající mládě, se kterým je radost pobýt a jehož pohled na svět je dětinsky upřímný. 
V Americe jsou příhody Olivie nesmírně populární, první kniha vyšla v roce 2000, poslední v roce 2012. Ian Falconer má na svědomí už 11 knih s touhle dobrodružnou dušičkou, které vycházejí zhruba ve čtyřiceti zemích světa. U nás v českém jazyce k sehnání zatím jen první dvě knihy - Olivie a Olivie zachraňuje cirkus. Obě knihy vyšly v roce 2013 v nakladatelství B4U Publishing, které koupil Albatros. Překlady dalších dílů jsou bohužel zatím v nedohlednu.
A nejlepší zpráva na konec, každá kniha se dá v eshopech koupit za opravdu směšnou cenu, např. na Kosmasu za pouhých 71 Kč!You Might Also Like

2 komentářů

  1. To musím koupit naší Olivii k narozeninám. Díky za tip

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Juj, tak pro holčičku se jménem Olivie to bude dvojnásobná radost :-) Tak ať se líbí.

      Vymazat

Velmi děkuji za Váš čas a Vaše komentáře