Čteme dětem / Zmáťa a Záhada 2 - Vzhůru za dobrodružstvím

10:21

Pokračování dobrodružných příběhů kočičí skandinávské dvojice Zmáti a Záhady s názvem Vzhůru za dobrodružstvím bylo naplánováno v nakladatelství Host na začátek roku 2018. Protože obě děti, hlavně Éčko, si první díl velmi oblíbily, první dárek k nadcházejícím šestým narozeninám byl jasný. Recenzi od dětí zatím poskytnout nemůžu, kniha čeká na svoji velkou chvíli schovaná ve skříni. Já jsem si jí ale přečetla hned večer co z Hostu dorazila a druhý díl nezklamal žádná očekávání. 


O prvním díle, s názvem Všechno dobře dopadne, jsem psala zde. V druhém díle se opět potkáváme s rodinou Čičákových a malým kocourkem Zmáťou. Jeho tatínek Karel, který se živí rybolovem v Hrabošovském rybníce, dostal geniální nápad - postavit rybolovorobota, který bude obstarávat obživu rodiny místo něj. 
Jenže než rybolovorobot podnikne svoji první rybářskou výpravu, je neznámým pachatelem ukraden přímo z kůlny tatínka Karla. Zmáťa nelení a v noci se vydá robota hledat. Bohužel si nevšimne, že se mu do batohu schoval černý pasažér - malinká sestřička Bazalka
Nesmí chybět ani hrdinský tajuplný Záhada, který se k partě na dobrodružné výpravě pochopitelně přidá a sehraje důležitou roli při hledání rybolovorobota. Stejně jako v prvním díle, ani tady to s pachatelem není tak jednoznačné, jak se může zdát. A i když robot nakonec neposlouží svému původnímu účelu, zahálet rozhodně nebude. 
Tahle kniha musí bavit snad každého. Je rychlá, dynamická, není v ní jediná hluchá pasáž, plná vtipů a hrdinských činů. Příběh se opět nese v duchu velkého přátelství mezi hlavními hrdiny a objevuje se tu i další element - sourozenecký láska a pochopení. 

A ty ilustrace! Ninka Reittu má velmi charakteristický rukopis, který se bude líbit rodičům a děti z něj budou nadšené. Každá stránka je bohatě ilustrovaná, obrázky text skvěle doplňují a nachází se v nich spousta malých vtipných detailů. You Might Also Like

2 komentářů

  1. Je vůbec možný, že kolem ní chodím každý den, a nikdy nenapadlo mě se do ní podívat?! Ty ilustrace jsou nádherný.

    OdpovědětVymazat
  2. Ona je fakt skvělá :-) dej vědět, jak se ti líbila

    OdpovědětVymazat

Velmi děkuji za Váš čas a Vaše komentáře