Čteme dětem / Pošťák Myšák doručuje

9:16

S naším nevelkým bytem přišla nutná potřeba opravdu poctivě vybírat každou knihu a nekupovat ledajaký nesmysl, který nám pak bude zabírat místo. Místo knihy, kterou jednou přečteme a vím, že se k ní děti už nikdy nevrátí, raději zainvestuji do encyklopedie nebo dětské beletrie s větším potenciálem. Jednu takovouhle knihu jsme si nedávno přinesli z knihovny a já už teď vím, že do budoucna jí určitě koupím, stejně jako další připravovaná pokračování. Tímhle novým favoritem je poslední kniha Marianne Dubuc Pošťák Myšák doručuje. Marianne Dubuc je francouzsky píšící autorka z Kanady, která si své knihy i ilustruje. U nás jí vyšly zatím tři knihy - populární minimalistická Ptáček a lev, "rodinná" Já nejsem tvoje maminka (četli jsme TADY) a letos už zmiňovaný první díl zamýšlené série Pošťák Myšák doručuje.
Pošťák Myšák doručuje opět pracuje s minimem textu a staví hlavně na ilustracích. Právě díky nim si kniha získala takovou oblibu na první prohlédnutí - velké množství detailů a ukrytých vtipů vybízí k opakovanému prohlížení. Pokaždé si v knize najdeme něco jiného, co nás pobaví. Navíc publikace podporuje fantasii, samostatné vyprávění a domýšlení situací. 


Pan Myšák si jako obvykle ráno naloží svůj vozík balíčky a vyráží doručit zásilky jejich majitelům. Prochází jednotlivé domečky, i když cesta k nim je leckdy nelehká. Někdy adresáti bydlí na stromě, jindy pod vodou nebo na vrcholku hory. Co jiný adresát, to jiný domeček. Pod krtinou se skrývá síť chodeb, moucha bydlí v obřím lejně (ano, tohle samozřejmě pobavilo nejvíc), rodina Krokoušových musí mít zase v každém pokoji dostatek vody. A když je čas na odpočinek, kamarád Drak opeče ve svém plameni párky na svačinu. Jen se pošťák musí vybavit kvalitním protipožárním oblečkem :-)V průběhu cesty zásilky pomalu ubývají, my si můžeme domýšlet, co který balíček obsahuje? Paní Želva dostane kolečkové brusle, paní Krtková si objednala nový model lopatky C-3000 a do rodinky drůbeže se v balíku vetřela liška :-)  Ale pro koho je ten úplně poslední balíček?Tahle knížka je ideální adept na společné čtení a vyprávění rodič - dítě. I když je doporučována od tří let, s asistencí dospělého zaujme i menší děti. Knihu vydalo mé oblíbené nakladatelství Host - TADY.


DUBUC, Marianne. Pošťák Myšák doručuje. Přeložil Eva SLÁDKOVÁ. Brno: Host, 2018. ISBN 978-80-7577-432-3.

You Might Also Like

0 komentářů

Velmi děkuji za Váš čas a Vaše komentáře