Rostlinná štafeta č. 5

16:05

Konečně na PÁTÝ pokus! Čtyři předchozí termíny mi proletěly do minulosti... A o čem je řeč? O čím dál populárnější Rostlinné štafetě v tak trochu jiném urban květinářství Zahrada na niti. Princip je zcela jednoduchý - přines co nechceš a odnes si co chceš. Řízky, semínka, vzrostlé rostliny co překáží, sazeničky venkovní i domácí. Stanovena je jediná podmínka, a to odnést si minimálně jednu rostlinku. 

O Zahradě na niti ve Školské ulici se vlastně nedá mluvit jako o květinářství či zahradnictví, je to závěsný levitující fascinující svět rostlin Lenky Hrubé. Gerbery ani růže tady nehledejte, za to můžete objevit krásy kokedam, osázených aeárií, epifytických Tillandisií, sukulentů, kaktusů i netradičních pokojovek.  


Kokedamy ze Zahrady na niti


A jak to v praxi funguje? Stačí si doma nachystat svoje přebytky a výpěstky, ve stanovený čas je přinést do Zahrady na niti, kde je na chodníku připraven dlouhý stůl. Pak už jen stačí vybírat nové rostlinky a povídat si s ostatními pěstiteli. Kdo bude mít štěstí, odnese si domu od Lenky Hrubé i štafetovou královnu Pileu peperomioides. Určitě si přečtěte Lenky článek o téhle rostlině, pak po ní zatoužíte taky (detektivní příběh pilei zaujal dokonce i Chlapa, který jinak naše květiny doma absolutně neřeší, co se nedá sníst, nezasluhuje jeho péči:-)). I nám se jí povedlo na štafetě získat, časem budu moct pokračovat v téhle tradici a pileu posílat dál do světa. 


Štafetová královna pilea


Pileu z rukou té nejpovolanější - organizátorky a majitelky Zahrady na niti Lenky Hrubé


Konečně jsem se zbavila několika miminek schlumbergery, nezničitelné sanseviery, která se mi doma množí geometrickou řadou a jednoho vzrostlého avokáda. Děti nakonec výběr rostlinek obstaraly za mě, a tak jsme domů kromě malé pilei vezli i voděnku, řasokouli a jeden překrásný exemplář haworthie. A od Evči - evulekotule - řízek jedné neznáme pokojovky. Snad tuhle rostlinnou nadílku nezahubíme a budeme se z ní dlouho těšit. 


Řasokoule


Téčko už si vybírá

Voděnka a pilea s námi pojedou domů


Pro aktuální termíny další štafety a podrobné informace doporučuji sledovat Zahradu na niti nebo facebookovou skupinu Rostlinná štafeta. Doufám, že přijdeme i na šestý termín, už jsem dala kořenit fíkus benjamín, další tchýnin jazyk a avokáda :-)


Nabídka rostlin byla opravdu pestrá


Haworthia i se svým příběhem


Od řasokoulí přes dýně po sukulenty


A co je na tom všem nejlepší? Že si kromě nových rostlinek domu nesete i dobrý pocit v podobě setkání s podobně naladěnými lidmi. Na Rostlinné štafetě si můžete popovídat s potetovanou hipster dvacítkou stejně jako se zralou ženou staršího věku. 


Pěkně z ručky do ručky


Co Vy? Znáte Rostlinnou štafetu? Dělíte se o svoje pěstitelské přebytky? You Might Also Like

4 komentářů

 1. Jani, neslíbila jsem svojí pileu zrovna tobě? Nedávno jsem ji přesazovala a nemohla jsem si vzpomenout, komu ji mám dát. Jestli jsi to byla ty, tak se omlouvám. A jsem ráda, že máš svoji :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo jo, to jsem byla já :-) Ona je to tak krásná kytka. Doufám, že se jí u nás bude dařit a nezahubím jí :-)

   Vymazat
 2. Jé! Díky za milý štafetový report! Jsem ráda, že jste si dobře zaštafetovali! Tak se budu těšit na předprázdninové štafetě, termín brzo vyhlásím! ;-)
  Tak ať se rostlinám daří a dělají radost!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že nám termín nebude kolidovat s dovolenou, už to tu vesele množím :-)

   Vymazat

Velmi děkuji za Váš čas a Vaše komentáře