Velký Den dětí našeho malého

9:44

Tenhle příspěvek bude věnovaný našemu malému velkému muži, který na Mezinárodní den dětí prošel svojí velkou zkouškou. Má za sebou první semestr Cirkusových jeslí v nuselském Cirqueonu a právě v pátek na Den dětí ho čekalo velké závěrečné defilé.Připravte se, přichází Zmrzlinový dinosaurus!

Defilé se týkalo nejen jeho "party", ale i všech pátečních kurzistů. Celkem se sešlo pět skupin dětí od 3 let až do cca 11 let a velmi velké publikum složené z rodinných příslušníků. Všechny skupiny byly skvělé, je neuvěřitelné, co lektoři dokáží děti za půl roku naučit. A jak to i ty prťata baví :-) Mohutný potlesk desítek rukou v obecenstvu musel být slyšet až ven :-)

Náš skoro čtyřletý akrobat nám předvedl kotouly na vyvýšených žíněnkách, kotrmelec pozadu v závěsné šále i malinkou dětskou pyramidu. Pyšná jsem byla až po vysoký strop tělocvičny. A na podzim už je přihlášený na další semestr :-)

Zmrzlinový dinosaurus byl název představení Cirkusových jeslí, kam chodí Téčko. Bylo úžasné vidět, jak se všechny děti soustřední a dávají si záležet, aby všechny cviky provedly tak, jak nejlépe dovedou. Každý připravený na svém místě, každý věděl, kdy a kde má být a který cvik je zrovna na řadě. A tréma? Tu nejspíš vůbec neznají :-) Takže tenhle pytel jedenácti blech se proměnil v jedno tělo, jednoho ducha. 

Koho by zajímalo povídání o tom, co je vlastně Cirqueon a co je jeho záměrem, může si přečíst jeden starší článek ZDE. 
Velké defilé si žádá velkou oslavu

Z Nuslí jsme se přesunuli domů do Braníku, kde naše oblíbená kavárna Periferie na týden zabrala chátrající Dominikánský dvůr. Vytvořila tady klidné zázemí pro děti i jejich rodiče, které se spojilo s oslavou MDD a právě probíhající výstavou soch Luďka Vondry a maleb Hany Kohlové. Symbolicky jsme si ťukli pivem (já) a skvělou melounovou zmrzlinou (děti). Mrňata se vrhla na průzkum zákoutí dvora, který je jinak zavřený a opuštěný. Díky kavárně Periferie bylo možné se alespoň do 7. 6. podívat na nádvoří a části útrob téhle krásné barokní památky, která nám nejspíš brzy spadne na hlavu...Jako "vzorní" rodičové jsme nezapomněli ani na materiální radosti. Doma na děti čekal instagramový hit Gerda, příběh velryby a Velká kniha o autech pro male vypravěče. O těch ale až zase někdy jindy.You Might Also Like

0 komentářů

Velmi děkuji za Váš čas a Vaše komentáře